X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

یارانه غذای دانشجویی هدفمند می‌شود

فارس: مدیر امور دانشجویی دانشگاه قم گفت: قرار نیست یارانه غذای دانشجویی حذف شود، بلکه در طرح وزارت علوم روش ارائه غذای دانشجویی تغییر می‌کند.

سیدحسن نوراللهی در پاسخ به سوالی در ارتباط با موضع دانشگاه قم در قبال طرح جدید وزارت علوم در مورد یارانه غذای دانشجویی اظهار داشت: در این طرح قرار نیست یارانه غذای دانشجویی حذف شود، بلکه ارائه آن هدفمند می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح جدید نیست، اضافه کرد: از سال‌های قبل این موضوع مطرح بوده است که یارانه غذای دانشجویی هدفمند شود.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه قم اظهار داشت: دانشگاه‌ها با شیوه سابق ارائه یارانه غذای دانشجویی خو گرفته بودند و به آن عادت داشتند، اما با این طرح به جای اینکه اقلام غذایی به دانشگاه داده شود، مبلغ آن ارائه می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با علت اجرا نشدن این طرح در دانشگاه قم خاطرنشان کرد: این طرح در هیچ دانشگاهی اجرا نشده است، چرا که اساسا به مرحله اجرا نرسیده و تنها در یک دانشگاه به صورت آزمایشی اجرا شده است.

نوراللهی در ارتباط با آثار مثبت یا منفی این طرح گفت: برای اظهار نظر در این مورد زود است.

وی گفت:‌ در این طرح قرار نیست یارانه غذای دانشجویی حذف شود بلکه شیوه ارائه آن تغییر می‌کند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه قم در ارتباط با موضع این دانشگاه در صورت اجرای چنین طرحی خاطرنشان کرد: این موضوع به سازوکار اجرایی این طرح بستگی دارد و باید ببینیم این طرح با چه ساز وکاری قرار است به اجرا درآید.