X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

علام زمان برگزاری آزمون PHD

فارس- حجت‌الاسلام مهدی عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) برای سال تحصیلی 91 ـ 90 طلبه می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: این موسسه دانش‌پژوه در دوره دکترای تخصصی (PHD) رشته جامعه‌شناسی فرهنگی،‌ مدیریت سیاست‌گذاری، فلسفه گرایش فلسفه تطبیقی می‌پذیرد.

مدیر پذیرش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطر‌نشان کرد: آزمون دوره دکترای تخصصی در روزهای 11، 12 و 13 آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دو بار در سال این موسسه آزمون دکترا در رشته‌های مختلف را برگزار می‌کند، اظهار داشت: آزمون نخست دوره دکترای امسال در اردیبهشت ماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباسی در خصوص شرایط شرکت در این آزمون گفت: دارا بودن شرایط تحصیل در حوزه علمیه، تمام کردن دروس سطح حوزه علمیه، اشتغال به درس خارج و تلبس به لباس روحانیت از جمله شرایط لازم برای شرکت در این آزمون است.

وی مهم‌ترین شرط لازم برای شرکت در آزمون دکترای تخصصی را دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد از مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ذکر کرد و بیان داشت: دانش‌پژوهان فعلی دوره کارشناسی ارشد مؤسسه فقط در صورتی می‌توانند در آزمون شرکت کنند که حداکثر تا 20 شهریور ماه فارغ‌التحصیل شده باشند.

مدیر پذیرش موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) اذعان داشت: آزمون دکترای تخصصی دارای سه مرحله آزمون کتبی، شفاهی و گزینش است که از میان شرکت کنندگان در آزمون بین سه تا هفت نفر برای تحصیل پذیرش می‌شوند.