X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

تبلیغات موسسات فراگیر پیام‌نور از این هفته آغاز می‌شود

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت ‌علوم، با بیان اینکه تبلیغات موسسات مجاز برگزارکننده دوره‌های آمادگی و تقویتی فراگیر دانشگاه پیام‌نور از این هفته مجاز است و آغاز می‌شود، گفت: تا زمان انتشار دفترچه توسط سازمان سنجش، امکان برگزاری کلاس توسط موسسات وجود ندارد.

دکتر نادری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: موسسات دوره‌های فراگیر می‌توانند از این هفته تبلیغات خود را شروع کنند و دانشپذیران نیز امکان ثبت‌نام در این موسسات را دارند؛ اما تا زمان انتشار دفترچه‌ فراگیر، امکان برگزاری کلاس ندارند.

وی با بیان اینکه این موسسات تنها می‌توانند در گروه و رشته‌هایی که از وزارت علوم مجوز اخذ کرده‌اند، کلاس برگزار کنند، تصریح کرد: موسسات برگزارکننده دوره‌های آمادگی و تقویتی فراگیر پیام نور در تبلیغات خود نباید از عنوان، علایم، نام و آرم دانشگاه پیام نور و عنوان «تضمین قبولی» استفاده کنند.

نادری با اعلام اینکه تنها 72 موسسه که نام آنها در سایت دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم اعلام شده و همچنین واحدهای پیام‌نور استان‌ها می‌توانند دوره‌های دانشپذیری فراگیر را برگزار کنند، تصریح کرد: اگر داوطلبان خارج از این موسسات در موسساتی که از سوی وزارت علوم مورد تایید قرار نگرفته ‌است، ثبت‌نام کنند در صورت قبولی دوره‌های آنها به عنوان واحد دانشگاه پیام‌نور محسوب نمی‌شود و باید واحدهای خود را مجدد بگذرانند.

وی موسسات دارای مجوز دوره‌های فراگیر را به دو دسته تقسیم کرد و افزود: گروه اول موسساتی هستند که مجوز قطعی موسسه را از شورای گسترش دارند، ولی به دلایلی مجوز برگزاری دوره‌های فراگیر ندارند که در صورت تبلیغ و یا برگزاری کلاس‌های فراگیر بر روی مجوز قطعی آنها و یا سایر دوره‌های ابلاغ شده به آنها تجدید نظر می‌شود.

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت ‌علوم گروه دوم را موسساتی دانست که موجودیت آنها از نظر وزارت‌ علوم فاقد مجوز است، بنابراین فعالیت‌های آنها وجاهت قانونی ندارد و در صورت تخلف در تبلیغات و برگزاری دوره، با مالک محل آدرس داده شده در تبلیغات یا محل تشکیل کلاس از نظر حقوقی و قضایی و اداره اماکن برخورد خواهد شد.