X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

سایت سازمان سنجش برای ثبت نام تافل فعال شد

قائم مقام ریاست سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه مشکل ثبت نام و برگزاری آزمون تافل که پیش از این از سوی موسسه ای تی اس اعلام شده بود رفع شده است نحوه و هزینه ثبت نام آزمون تافل را تشریح کرد و گفت: سایت سازمان سنجش برای ثبت نام فعال شده است.

ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: فرم آزمون تافل باید در سایت موسسه ای تی اس تکمیل شود و ثبت نام آزمون تافل و پرداخت هزینه ثبت نام به دو صورت انجام می شود.

وی اظهار داشت: افرادی که کارت اعتباری بین المللی دارند می توانند مستقیم در سایت ای تی اس ثبت نام کنند و یکی از محل های آزمون در داخل کشور و تاریخ آن را انتخاب کنند.

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه هفته ای یک بار شنبه یا یکشنبه ها آزمون برگزار می شود گفت: افرادی که کارت اعتباری ندارند می توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org که تحت عنوان خرید ووچر برای آزمون تافل فعال شده است، هزینه را پرداخت کنند و سایر مراحل ثبت نام را انجام دهند.

خدایی گفت: متقاضیان می تواند برای چهار ماه آینده نیز ثبت نام کنند و این ثبت نام پیوسته است.

وی با اشاره به پرداخت هزینه Voucher Number از طریق اینترنت گفت: این هزینه به مبلغ دو میلیون و ‌صد هزار ریال است و با توجه به اینکه مبلغ هزینه بر اساس نرخ دلار محاسبه می‌شود لذا هزینه فوق بر اساس نرخ فعلی دلار خواهد بود.

معاون سازمان سنجش درباره اعلام نتایج آزمون تافل نیز گفت: نتایج آزمون تقریبا پس از 15روز در Profile داوطلبان قابل مشاهده است.

وی همچنین گفت: سیستم خرید برای آزمون جی آر ای نیز از امروز سه شنبه از طریق سایت سازمان سنجش فعال می شود.

آزمون تافل، آزمون زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی زبانان است و توانایی آنان در تسلط به این زبان را می‌سنجد شرکت در این آزمون از جمله پیش‌شرط‌های تحصیل در عمده دانشگاه‌های جهان است که حد نصاب نمره آن بسته به دانشگاه‌های مختلف، تفاوت دارد.
 
بر اساس سایت رسمی موسسه ای تی اس، بیش از هفت هزار موسسه در بیش از 130 کشور جهان برای پذیرش دانشجویان خارجی، اعطای بورس تحصیلی و فارغ التحصیلی، نمره تافل را ملاک قرار می‏دهند.

موسسه ای تی اس که برگزاری آزمون تافل در سراسر جهان را بر عهده دارد اواخر تیر ماه اعلام کرد متقاضیان آزمون تافل در ایران فعلا قادر نخواهند بود در داخل ایران ثبت‌نام کنند و در این آزمون شرکت کنند.
 
این موسسه آمریکایی در وب‌ سایت خود نوشته بود که این موسسه به دنبال را‌ه‌حل جایگزین برای دریافت هزینه متقاضیان این آزمون است.

به گزارش مهر، این مشکل به گفته معاون سازمان سنجش رفع شده و امکان ثبت نام متقاضیان در ایران و برگزاری این آزمون در کشور وجود دارد.