X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

اطلاعیه دانشگاه علم و صنعت درباره مرگ دختر دانشجو

روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران در پی سانحه رانندگی روز گذشته یک دانشجو در محوطه دانشگاه که موجب مرگ وی شد، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است:‌« با کمال تاسف و تاثر بعدازظهر روز دوشنبه پنجم بهمن ماه طی یک سانحه رانندگی یکی از دانشجویان دختر دانشگاه علم و صنعت ایران به رحمت ایزدی پیوست و موجبات غم و اندوه فراوان تمامی دانشگاهیان را فراهم آورد. بدین وسیله این ضایعه غم بار را به خانواده محترم و داغدار مرحومه مغفوره و جامعه دانشگاهی علم و صنعت ایران بویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده مهندسی کامپیوتر تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوخه و صبر و اجر جزیل برای خانواده محترم وی را مسئلت داریم.

به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی نکات به استحضار جامعه دانشگاهی می‌رسد:

1- جمعی از همکاران که منتظر تشکیل کلاس بودند، شاهدان عینی حادثه بودند و اظهارات آن ها حکایت از آن دارد که راننده کامیونت در محوطه کارگاه ساختمانی در حال تنظیم موقعیت خودرو با دانشجوی متوفی از سمت عقب کامیونت برخورد نموده است و تلاش شاهدان برای توجه دادن به راننده و متوفی با توجه به استفاده از هندزفری موثر واقع نشده است.

2- به محض اطلاع شاهدان به بهداری دانشگاه، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به همراه تیم پزشکی در محل حادثه حاضر شده و نسبت به انتقال مصدوم به اورژانس بیمارستان الغدیر اقدام نمودند. همزمان توسط حراست دانشگاه راننده کامیونت طرف قرارداد پیمانکار ساختمانی دانشگاه تحویل نیروی انتظامی گردید.

3- متاسفانه تلاش تیم پزشکی موثر واقع نشد و مصدوم فوت نمود. با حضور مسئولین دانشگاه و پدر متوفی در بیمارستان، اقدامات لازم برای انتقال پیکر آن مرحومه به زادگاهش به عمل آمد.

4- کمیته بررسی سانحه تشکیل و فعالیت کارگاه ساختمانی از سوی کمیته بررسی سانحه تعطیل شد و موضوع از طریق دفتر حقوقی دانشگاه و نیروی انتظامی محل در حال پیگیری می‌باشد.

5- یک هیات متشکل از مسئولین دانشگاه دفتر نهاد مقام معظم رهبری، مسئولین و اساتید دانشکده مهندسی کامپیوتر و جمعی از دانشجویان برای شرکت در مراسم تشییع و تدفین در حال عزیمت به زادگاه آن مرحومه می‌باشند.

در پایان ضمن ابراز تشکر از همدردی دانشگاهیان با خانواده آن مرحومه از اصحاب رسانه می‌خواهد که موضوع حادثه را به طور صحیح اطلاع‌رسانی و موجبات تسلی خاطر بیشتر خانواده ایشان را فراهم سازند.»