X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

آخرین مهلت ثبت درخواست انتقال و مهمانی دانشجویان

اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم مهلت ثبت الکترونیکی تقاضای انتقال و میهمانی‌ دانشجویان از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل را تا ساعت 24 جمعه 6 خرداد ماه تمدید کرد.

به گزارش مهر، ثبت اینترنتی تقاضای انتقال و میهمانی دانشجویان‌ از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل از اول اردیبهشت ماه 90 آغاز شد و مقرر بود مهلت ثبت این درخواست‌ها تا پایان اردیبهشت ماه به پایان برسد اما قطع فیبر نوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آخرین روز اردیبهشت ماه منجر شد تا یک روز از فرصت دانشجویان برای ثبت درخواست‌های اینترنتی‌شان از آنها گرفته شود.

فیبر نوری وزارت علوم ساعتی پیش از انتشار این خبر، وصل شده و سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل نیز فعال است.  

مجتبی بذرافشان مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم پس از وصل فیبر نوری وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای اینکه حقی از دانشجویان متقاضی ثبت اینترنتی درخواست انتقال و میهمانی ضایع نشود تا ساعت 24 جمعه 6 خرداد ماه به دانشجویان متقاضی مهلت داده می‌شود تا درخواستشان را ثبت و یا اگر پیش از این نسبت به ثبت اینترنتی درخواست انتقال یا مهمانی اقدام کرده بودند در صورت نیاز نسبت به ویرایش آن اقدام کنند. 

به گزارش مهر، دانشجویانی متقاضی انتقال و مهمانی در ترم اول سال آینده هستند و در فرصت تعیین شده از سوی اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم موفق به ثبت اینترنتی درخواستشان از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم نشده‌اند می‌توانند در فرصتی که به زودی از سوی این اداره کل اعلام می‌شود با مراجعه به نشانی  msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx اقدام به ثبت اینترنتی درخواستشان کنند.
دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی دیگر نیازی به درخواست حضوری از دانشگاه‌های مبدأ و مقصد ندارند. دانشجویان پس از ثبت اینترنتی درخواست‌های انتقال و مهمانی‌شان "کد رهگیری" دریافت می‌کنند که از طریق این کد رهگیری می‌توانند از نتیجه درخواست خود مطلع شوند.
 
دانشجویان حتماً باید وقتی وارد سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان می‌شوند کد رهگیری را دریافت کنند در غیر اینصورت ثبت‌نام‌شان کامل انجام نشده است.
 
دانشگاه‌های مبدأ و مقصد نتیجه بررسی خود را با درخواست‌های دانشجویان از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی اعلام می‌کنند. دانشگاه‌ها تا 19 خردادماه 90 نتایج بررسی‌های خود در خصوص درخواست‌های دانشجویان از طریق همین سامانه اعلام می‌کنند.
 
به گزارش مهر، سامانه جامع خدمات آموزشی برای ثبت درخواست انتقال و مهمانی ویژه دانشجویان کاردانی و کارشناسی است. همچنین به گفته مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم شرایط آئین نامه جدید نقل و انتقال و مهمانی مشمول دانشجویان ورودی 86 به بعد است.