X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد معادل تا پنجشنبه

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد معادل تا20 آبان ماه، از برگزاری آزمون در9 دی ماه در 5 گروه آزمایشی فقط در شهرستان تهران خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام دراین آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org ، گفت: پرداخت هزینه ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی است و متقاضیان باید به وسیله کارت‌های عضو شتاب که پرداخت اینترنتی آنها فعال است از طریق سیستم فروش کارت اعتباری سازمان سنجش مبلغ 15 هزار تومان را بپردازند.

وی با بیان اینکه در راستای برنامه ارتقاء علمی و هموارکردن زمینه ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد، سومین و آخرین دوره از سه نوبت برگزاری آزمون دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد 89 برگزار می‌شود، اظهارکرد: این آزمون آخرین دوره از آزمون معادل کارشناسی ارشد محسوب ‌شده و در سالهای آتی آزمون مشابه برگزار نخواهد شد.

توکلی با تاکید بر اینکه شرکت و موفقیت در این آزمون به منزله حذف کلمه معادل از مدرک تحصیلی داوطلبان نخواهد بود، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام فقط وقتی تکمیل می‌شود که در مراحل ثبت‌نام شماره رهگیری 12 رقمی دریافت کنند.