X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

آغاز تکمیل ظرفیت دوره کاردانی موسسات غیرانتفاعی کنکور89 از امروز

مهلت تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در آزمون سراسری89 از امروز آغاز می‌شود.

دکتر حسین توکلی معاون سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نحوه شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کاردانی کنکور سراسری89، گفت: کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری89 اعم از داوطلبان مجاز وغیرمجاز به انتخاب رشته که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون قرار نگرفته‌اند، می‌توانند با توجه به عدم تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی، در صورت تمایل با ارائه کارنامه اولیه کنکور از امروز تا 22 مهرماه در این مرحله ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه کارنامه اولیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  قابل دریافت است، اظهارکرد: داوطلبان باید شخصاً به یکی از موسسات غیرانتفاعی پذیرنده رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود به صورت مشروط فقط در یک رشته تحصیلی کاردانی اقدام کنند.

توکلی با تاکید بر اینکه پذیرفته‌شدگان نهایی هر یک از رشته‌های تحصیلی کنکور سراسری89 مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت نیستند، خاطرنشان کرد: هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب یک رشته کاردانی، از یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی است.

وی افزود: در صورت انتخاب بیش از یک رشته و یا ثبت‌نام در بیش از یک موسسه غیرانتفاعی، مشخصات داوطلب متقاضی از ردیف متقاضیان تکمیل ظرفیت حذف شده و هزینه‌های پرداختی وی نیز قابل استرداد نمی‌باشد.

معاون سازمان سنجش با بیان اینکه رشته کاردانی انتخابی داوطلب در هر یک از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، باید منطبق با رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مربوط که داوطلب در آن ثبت‌نام کرده است، باشد، تصریح کرد: داوطلبان متقاضی ‌باید علاوه بر ثبت‌نام و شرکت در آزمون، واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما بوده و حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1389 موفق به اخذ گواهینامه پیش‌دانشگاهی خود شده باشند، البته داوطلبان متقاضی در آن دسته از رشته‌های تحصیلی کاردانی مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که شروع کلاس آن با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته از نیمسال دوم سال تحصیلی 90-1389 است، می‌توانند حداکثر تا پایان دی‌ماه سال جاری، نسبت به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی خود اقدام کنند.

وی در خاتمه گفت: ثبت‌نام از داوطلبان در یک رشته‌ تحصیلی بر اساس ظرفیت مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی به صورت مشروط و با اخذ تعهد کتبی و شهریه ثبت‌نامی انجام می‌شود.