X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

اعلام نتایج آزمون سراسری 89 در ۱۱/۵/۸۹ و آزاد در نیمه اول شهریور

نتایج اولیه ی ازمون سراسزی ۸۹ دانشگاه های کشور روز دوشنبه 
 
 ۱۱/۵/۸۹ اعلام خواهد شد.  
اخبار تکمیلی در لینک زیر  
  
 
همچنین اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج آزمون دانشگاه ازاد در مطلب زیر 
  رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام نتایج نهایی در نیمه اول شهریور ماه گفت: نتایج را زود اعلام می‌کنیم تا داوطلبان بتوانند میان قبولی خود در دانشگاه آزاد و سراسری آنچه را که مورد علاقه‌شان است را انتخاب کنند و الزامی برای ورود نداشته باشند.
رییس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه میزان ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: در آزمون امسال از هر 5/2 داوطلب یک نفر پذیرفته می‌شود.
وی در مورد سیاست‌های دانشگاه آزاد در زمینه میزان ظرفیت پذیرش، تصریح کرد: دانشگاه کاهش ظرفیت پذیرش دوره‌های کارشناسی را در برنامه خود ندارد؛ اما درصدد این هستیم که ظرفیت دوره کارشناسی واحدهای جامع را کاهش دهیم تا ظرفیت دوره‌های تحصیلات تکمیلی افزایش داده شود.
پیشنهاد شده است که حذف کنکور از سال 93 اجرایی شود
جاسبی با اشاره به زمان حذف کنکور، گفت: ما در این زمینه تابع مجلس شورای اسلامی هستیم و در حال حاضر نیز پیشنهاد شده است که حذف کنکور از سال 93 اجرایی شود.
وی با اشاره به برگزاری آزمون علوم پزشکی با رقابت 200 هزار داوطلب در اول مرداد ماه، از پذیرش کمتر از50 هزار نفر در این آزمون خبر داد و افزود: در آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد که 8 مرداد ماه برگزار می‌شود210 هزار نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد 150 هزار داوطلب پذیرفته می‌شوند، بنابراین در مجموع تعداد داوطلبان آزمون 89 دانشگاه آزاد بیش از یک میلیون و 130 هزار نفر و تعداد پذیرفته شدگان امسال حدود 500 هزار نفر است.
رییس دانشگاه آزاد در خاتمه در خصوص شهریه دانشگاه در سال تحصیلی جدید نیز گفت: فعلا درباره شهریه بحثی نمی‌کنیم.