X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

--- خبری آموزشی 87 ---

اجرای نظام جدید آموزش‌وپرورش از مهر 89

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای نظام جدید آموزش و پرورش از مهر 89 آغاز می‌شود و دانش‌آموزان وارد دوره شش ساله اول خواهند شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حاجی‌بابایی در جمع فرهنگیان استان هرمزگان در محل کانون فرهنگی غدیرشهر بندرعباس اعلام کرد: آموزش و پرورش حرف اول را در هر کشور توسعه‌یافته‌ای می‌زند و با تلاش و کوشش من و شما این مسئله در کشور ثابت می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با حذف هزینه‌های زائد تمام امکانات به سمت مدرسه می‌رود و در خدمت معلمان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت علمی افزود: بخش عمده مشکلات آموزش و پرورش با مدیریت صحیح قابل حل است.

دکتر حاجی بابایی ادامه داد: آموزش و پرورش باید از منظم‌ترین و مرتب‌ترین وزارتخانه‌ها از حیث آمار، نیروی انسانی و فضای آموزشی باشد که دیگران با نگاه به آن فعالیت‌های خود را تنظیم کنند.

وزیر آموزش و پرورش از تدوین کتابی با عنوان «مدرسه‌ای که دوست دارم» خبر داد و از همه خواست ویژگی‌های مدرسه دوست‌داشتنی دانش‌آموزان را اعلام کنند.

وی با اشاره به انتخاب قائم مقام وزیر در امور تربیت بدنی و سلامت گفت: با استخدام 20 هزار مربی تربیت بدنی و استفاده از ظرفیت‌های خالی مدارس از بسیاری از ناهنجاریهای جسمی و اخلاقی آینده‌سازان جلوگیری خواهد شد.

وی در پایان مجتمع‌های روستایی را بهترین روش به منظور تحت پوشش قرار دادن تمام دانش‌آموزان لازم‌التعلیم در نقاط دوردست دانست.