X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

آغاز مهلت اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی آزمون‌های فراگیر پیام‌نور

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز مهلت مشاهده و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد و کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام‌نور از امروز، از امکان تغییر رشته و اصلاح معدل برای داوطلبان خبر داد.

دکتر حسین توکلی، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر گفت: اطلاعات ثبت‌نامی کلیه داوطلبان ثبت‌نام‌کننده آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور به مدت دو روز طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 7 و 8 بهمن ماه بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر این اساس امکان تغییر رشته، اصلاح اطلاعاتی چون شماره شناسنامه، نشانی، معدل و غیره فراهم شده است.

وی به برگزاری آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام‌نور در30 اردیبهشت ماه سال آینده اشاره کرد و گفت: در آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه 235 هزار و 414 نفر ثبت‌نام کردند.

دکتر توکلی با بیان اینکه مهمان شدن، انتقال، تغییر رشته و گرایش در دوره‌های کارشناسی ‌ارشد ممنوع است، اظهار کرد: تعداد کل واحدهای درسی در هر رشته تحصیلی برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد حسب رشته تحصیلی از 28 تا 32 واحد درسی است. دانشجو حسب مورد به تشخیص گروه آموزشی موظف به اخذ و گذراندن واحدهای جبرانی (حداکثر 24 واحد درسی) و واحدهای اضافی (حداکثر 8 واحد) می‌باشد.