X
تبلیغات
رایتل

--- خبری آموزشی 87 ---

شیوه پذیرش دانشجو در دوره های فراگیر تغییر می کند

دکتر حسن زیاری، رئیس دانشگاه پیام نور کشور از تغییر شیوه پذیرش دانشجواز طریق دوره های فراگیر پیام نور خبر داد .

زیاری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارسینه، با انتقاد از شیوه کنونی پذیرش دانشجو از طریق دوره های فراگیر گفت : برای افزایش کیفیت آموزشی دردانشگاههای پیام نور ،پذیرفته شدگان دوره های فراگیر علاوه بر داشتن شرط معدل باید در یک فضای رقابتی انتخاب شوند و قرار است از امسال این پذیرفته شدگان علاوه بر داشتن شرط معدل (کارشناسی 12 و ارشد 14 ) ازکسانی که بیشترین نمرات را کسب کرده اند با توجه به ظرفیت دانشگاه انتخابی پذیرش شوند .

وی ادامه داد : در سالهای گذشته تنها شرط معدل از چند منبع درسی ارائه شده مدنظر بود که به نظر می رسد ظرفیت دانشگاههای پیام نور در این روش مورد لحاظ قرار نگرفته و مشکلاتی را برای مسئولان دانشگاه پیام نور و خود پذیرفته شدگان ایجاد کرده بود که امیدواریم با اصلاح این روش شاهد افزایش کمی و کیفی آموزشها در واحد های تابعه پیام نور باشیم .

رئیس دانشگاه پیام نور از افزایش کد رشته های تحصیلی در این دانشگاه خبرداد و افزود : در هر منطقه یا شهرستانی که شرایط تاسیس دانشگاه پیام نور را داشته باشد واحد جدید تاسیس خواهیم کرد و البته از دادن مجوز راه اندازی واحد های پیام نور بدون داشتن شرایط لازم نیزجلوگیری می کنیم . زیاری معتقد است این روش افزایش کمی و کیفی دانشگاه پیام نور را به همراه خواهد داشت . وی تاکید کرد : این دانشگاه به هیچ موسسه آموزشی مجوز برگزاری دوره های آموزشی فراگیر را نداده است و برنامه ای نیز تا کنون برای دادن مجوز به این گونه موسسات نداریم .

زیاری از مردم خواست به تبلیغات دروغین که معمولا همراه با تضمین قبولی در دانشگاه پیام نور از سوی این موسسات ارائه می شود توجه ای ننمایند .

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین به خبرنگار پارسینه گفت: گروه کارشناسی برای تغییر در قیمت کتب درسی این دانشگاه تشکییل می شود.

وی افزود : از آنجا که کتابهای این دانشگاه در برخی دانشگاههای دیگر تدریس می شود و سبب برخی کمبودها در این حوزه شده است دستور داده ام تا یک گروه کارشناسی به بررسی و ارائه راهکارهای لازم در این خصوص بپردازد چرا که اولویت اصلی ما در دریافت کتابهای درسی دانشگاه ،دانشجویان خود دانشگاه هستند .

وی تاکید کرد : یکی از راهکارهای پیشنهادی این است که قیمت کتب درسی انتشارات پیام نور واقعی شده و مابعد التفاوت آن در زمان ثبت نام در شهریه دانشجو لحاظ گردد . زیاری گفت : البته روشهای گفته شده تا کنون فقط در حد پیشنهاد بوده و اجرایی شدن آنها منوط به تصمیم نهایی در گروه کارشناسی دانشگاه می باشد که پس از نهایی شدن به اطلاع عموم مردم و دانشجویان عزیز خواهد رسید